Generálne opravy strojov

Staré stroje, ktoré roky podstivo a spoľahlivo pracovali, môžu pracovať aj ďalšie roky. Bez dobrej starostlivosti to však nepôjde, pretože stroje tak ako všetko okolo nás podlieha fyzikálnym zákonom, starnutiu, opotrebeniu. 

S generálnymi opravami strojov máme bohaté skúsenosti. Jeden z našich zákazníkov sa zameriava sa na výrobu lán. Na ich výrobu používa staršie, dobre osvedčené zariadenia a technológie.  Po určitom čase si všimol, že údržba má čím ďalej práce s tým aby udržala kvalitnú výrobu. Rozhodol sa teda pre generálne opravy svojich zariadení.

Prvé zariadenie, ktoré sme neho generálkovali nieslo meno Viking. Bolo to ťažké zariadenia, ktoré pletie hrubé lodné laná s priemerom až 25cm. Pozostáva z niekoľkých „stĺpov“ vysokých asi 2 metre, ktoré sa voči sebe pohybujú a tak spletávajú jednotlivé prúty lana. Celé zariadenie bolo treba rozobrať, vyčistiť, premazať a vymeniť niekoľko opotrebovaných dielov. Viking sa skladá z veľkých a ťažkých dielov, čo prácu komplikovalo, no to nám nestálo v ceste aby bol z Vikinga opäť silný, spoľahlivý a bezproblémový stroj. Vzájomná spolupráca išla dobre a v súčasnosti sme pre nich zrepasovali viac ako polovicu z celého ich strojného parku. 

Pred pár tyždňami sme dokončili podobnú zákazku pre ďalšieho nášho zákazníka. Zrepasovali sme 8 ťažkých lisov pre výrobu gumokovových dielov. Znova bolo treba rozobrať zariadenia, premazať, vyčistiť, prefarbiť, niečo vymeniť, prerobiť elektriku,…  
Na konci našej práce zákazník získa spoľahlivé zariadenie, za omnoho menšie peniaze ako keby kupoval nové alebo prišlo k závažnej poruche.  Prevencia je najlepším liekom. 

Generálne opravy strojov

Myslíte si, že by sme vám mohli s niečim pomôcť?